Tým

Zlatko Teskere

Zlatko je herec balkánského původu žijící v Praze, kam se s rodinou přestěhoval během občanské války v Jugoslávii a kde také poprvé vstoupil na divadelní prkna i před kameru. Nejdříve studoval pod vedením režiséra Miroslava Pokorného, filmové herectví pak na německé FABW pod vedením americké herečky Cathy Haase z Actor’s Studio New York. Dále absolvoval několik workshopů a stáží v Praze a Londýně. Hraje v českých i mezinárodních filmových a televizních produkcích, nejnověji je k vidění v německém filmu Golden Twenties. V roce 2018 reprezentoval Bosnu a Herecegovinu v programu Talents Sarajevo, který funguje pod záštitou Berlinale Talents. Ve vlastní tvorbě čerpá ze svého multikulturního původu a zabývá se vlivem mezinárodního prostředí na jedince. Věnuje se také moderování, pravidelně moderuje pro filmově-diskusní platformu KINOLAB. Svou znalost balkánských jazyků využívá také pro překladání scénářů a filmových titulků, např. pro KVIFF.

www.zlatkoteskere.com

Barbora Johansson

Multimediální umělkyně se zaměřením na film a video. Absolvovala pražskou UMPRUM v ateliéru Intermédií Jiřího Davida. Studovala fotografii a video na École Nationale des Arts Décoratifs v Paříži a Yeditepe University v Istanbulu. Pracovala v Serpentine Gallery v Londýně, kreativních agenturách v Praze a Bruselu. Založila filmově-diskusní platformu KINOLAB a umělecko-vzdělávací spolek Artedu, v jehož rámci vydala publikaci Umělec, vila a bazén. Zaměřuje se na tvorbu videa s přesahem do videoinstalací a spolupracuje převážně s performery a prostředím současného divadla. 

www.barborajohansson.com

Eva Růžičková

Kostýmní a scénická výtvarnice žijící a tvořící mezi Prahou a Madridem. Vystudovala obor Oděvní a textilní návrhářství na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci a dále pokračovala ve studiích na katedře činoherní scénografie na DAMU, obor Kostýmní tvorba a maska. Vystudovala obor scénografie na La Resad (Escuéla de Arte Dramático) v Madridu.

Od roku 2011 pokračovala ve své práci jako kostýmní a scénická návrhářka na různých mezinárodních divadelních, filmových i audiovizuálníchprojektech ve Španělsku a České Republice. V roce 2015 výtvarná asistence v Madridské opeře Teatro Real pod výtvarným vedením Anny Viebrock, na opeře“Hoffmannovi povídky”. Zabývá se Site Specific v audiovisuální a divadelně taneční tvorbě a vytváří volné kostýmní vizuální objekty zasazené do “surových” prostorů. Kromě kostýmní a scénické tvorby se věnuje nadále také vlastnímu oděvnímu designu pod značkou ERORO DESIGN a textilní tvorbě.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Kde identita má?